Historia Sekcji

2008 rok

Powstaje sekcja Karate w Komańczy

Staraniem rodziców, nauczycieli Zespołu Szkół w Komańczy, Urzędu Gminy Komańcza oraz Sanockiego Klubu Karate utworzono sekcję, do której zaczęła uczęszczać młodzież interesująca się w wschodnimi sztukami walki. Wszyscy pochodzą z okolicznych miejscowości. Już w kwietniu 2008 roku rozpoczęły się pierwsze treningi, przy czym zainteresowanie było bardzo duże.

Dzięki sponsorom i wpłatom rodziców pod koniec roku szkolnego zakupiono nowe karategi dla wszystkich ćwiczących.

Treningi prowadzi Shihan Henryk Orzechowski - 5 DAN.

Do tej pory, prócz treningów odbywających się w soboty, sekcja w Komańczy zorganizowała wycieczki do Krosna (Puchar Polski w Karate Kyokushinkai), zwiedzanie zamku w Odrzykoniu (w tle "Zemsta" Aleksandra Fredry), do parku linowego w Hoczwi oraz do JuraParku w Bałtowie.

Od rozpoczęcia działalności sekcji, członkowie jej mają możliwość uczestniczenia w obozach treningowych - zimowych i letnich: w "Jaworze" nad Soliną, w Okunince nad Jeziorem Białym k. Włodawy, w Górkach Wielkich koło Zakopanego. Uczestnicy tych obozów nawiązali wiele znajomości z trenującymi karate w sekcjach m.in. Leżajsku i Dębicy.

W 2010r. utworzono drugą grupę adeptów Karate. Co roku we wrześniu dokonuje się naboru do sekcji - chętnych nigdy nie brakuje :)

Pokaz Karate - Czerwiec 2014Pokaz Piknik - Czerwiec 2014Kyokushinkai Karate - Puchar Młodzików 2009 Krosno by Bosy92 Walka Reżyserowana Karate Puchar Polski Krosno 2009 by kuban555